fbpx
Broneeri aeg konsultatsioonile: (+372) 619 0022 või broneeri online
Broneeri aeg konsultatsioonile:
(+372) 619 0022 või broneeri online

Raseduse ajal kõik naised arvavad, et nende figuur muutub pärast sünnitust endiseks, kõnnak taas lendlevaks ning elu palju huvitavamaks. See on muidugi tõsi. Huvitavamaks muutub elu kindlasti, ja sisukamaks, ning muresid lisandub meeldivaid! Kuid naised jäävad alati naisteks, ja kohe kui nad on sünnitusest natukegi kosunud, hakkavad oma välimust kriitilise pilguga hindama.

Figuuriga tundub kõik korras olevat, aga need jalad! Lihtsalt õudne! Säärtele on ilmunud koledad sinised veenid, mis punnitavad ja looklevad, justkui irvitavad! Pole kahtlustki, see on sünnitusjärgne varikoos. Sellega tuleb midagi ette võtta, seda enam, et peaaegu kõik rasedusega seotud piirangud on möödas.

Mis asi see sünnitusjärgne varikoos on?

Harva tekivad veenilaiendid jalgadele pärast sünnitust, enamasti ilmuvad nad juba raseduse teises pooles ja seda täiesti arusaadavatel põhjustel:
• Hormonaalsed muutused
• Kaalutõusust tulenev suurenenud koormus jalaveenidele
• Väheliikuv eluviis.

On olnud juhuseid, mil veresooned paistavad välja ainult seistes, ehk veenid reageerivad koormusele. Lamades, eriti kui jalad on veidike ülespoole tõstetud, kõik möödub. Aga need on kõigest üksikjuhud, mitte mingi levinud nähtus. Ja siis tuleb veel selgusele jõuda, on see üldse varikoos või mitte. Endal on seda väga raske teha, kuid et olla kindel, külastage Estonian Veenikliiniku konsultatsiooni, mille käigus tehakse ultraheliuuring ning infot oma veresoonte olukorra kohta saate paari minutiga.

Lihtsalt oodata, kuni läheb üle?

Paljud sünnitanud naised on väitnud, et sünnitusjärgne varikoos möödus neil iseenesest ning mingit ravi vaja ei läinudki. Väga tore, kui nii juhtub. Ainult et istuda ja kannatlikult oodata, kuni jalad jälle endiseks muutuvad, pole eriti mõistlik, sest kõik võib minna ju ka hoopis teise stsenaariumi järgi – oodatud paranemise asemel muutub protsess krooniliseks.

blank

Kui teil on ülekaal, ja see pole pärast sünnitust mingi haruldane asi, või käite sageli kontsadel, sest olete nende järele hirmsasti igatsenud, on väga tõenäoline, et süžee kulgeb hoopis teise variandi järgi.

Mida teha? Aega ju pole!

Beebi eest hoolitsedes ei jää teil üldse millegi jaoks aega, ja siis teeb veel sünnitusjärgne varikoos elu keeruliseks. Jalad valutavad õhtuti, on turses, lisaks nahk sügeleb! Sümptomid on ebameeldivad, kuid varikoosi puhul täiesti tüüpilised. Haigus tuletab ennast järjekindlalt meelde, veresooned paluvad abi. Seega, kui kirjeldatud olukord on teile tuttav, siis fleboloogi konsultatsioonita te hakkama ei saa. Ärge lükake seda edasi. On väga palju erinevaid jalaveenide ravimise meetodeid, ja sugugi mitte kõik nendest pole klassikalised operatsioonid ega ka mitte väheinvasiivsed sekkumised.

Mida esmajärjekorras teha:
• Sööge palju köögi- ja puuvilju ning kiudainerikkaid toite. Loobuge suitsutatud, soolastest ja tugevalt maitsestatud roogadest. Aga samas, kui te toidate last rinnaga, toitute kahtlemata niigi tervislikult.
• Kandke mugavaid riideid ja jalatseid.
• Liikuge piisavalt. Ja see ei tähenda mitte aiatöid, vaid hommikuvõimlemist. Teie lemmikharjutused peaksid olema “jalgratas”, “küünal” ja “käärid”.
• Meest tööle saates tõuske sagedamini kikivarvule ja andke talle põsemusi – on mehel hea meel kui ka jalaveenidel kasud sees.
• Ostke tugisukad või -sukkpüksid. Oleks muidugi parem, kui vajaliku suuruse saaks võimalikult täpselt määrata, kuid see on võimalik vaid spetsiaalse seadmega, aga nõuandeid saab ka apteegist. Tavaliselt on tugipesuga kaasas kasutusjuhend.
• Kasutage rahvameditsiinist tuntud veenilaienditevastaseid vahendeid: jooge taimeteesid, tarvitage koduseid määrdeid ja veenisalve.
• Harjuge magama kindlas poosis: sättige end sellisesse asendisse, et sääred ja jalalabad oleksid seljast kõrgemal. See vähendab koormust väsinud varikoossetele veenidele.
• Me ei soovita ravida veenilaiendeid medikamentidega, kuni arst ise teile tablette määranud pole.

Kohustuslik hoiatus: kallid naised, isegi kui teie sünnitusjärgsed veenilaiendid kadusid ise ja jälgi jätmata – nad võivad tagasi tulla. Sellised teie veresooned kord juba on. Seepärast, tegelege pidevalt profülaktikaga ja olge alati terved ja ilusad.

blank

Kuidas enda eest õigesti hoolitseda?

Tuleb ikkagi leida aeg fleboloogi külastuseks. Raseduse ajal te käisite ju regulaarselt polikliinikus, see oli harjumuspärane asi. Tähendab leiate ka praegu võimaluse endale natuke tähelepanu pühendada. Seda enam, et teie beebit ümbritsevad armastavad lähedased.

Veeniravile spetsialiseerunud kliinikus viiakse läbi diagnostika ja pakutakse probleemi lahendamiseks välja erinevad variandid. Te võite kasutada füsioteraapiat, mis aitab vabaneda algstaadiumis veenilaienditest ning lisaks parandab ka organismi üldseisundit, säästes teid ühtlasi ka kosmeetilistest defektidest! Soovitame pöörata tähelepanu meetoditele, mille aluseks on lümfidrenaaž. Nad võivad olla kas manuaalsed või mehaanilised, mõlemal juhul on neist abi veenipuudulikkuse korral, järelikult võivad kaotada ka sünnitusjärgseid veenilaiendeid. Kogenud fleboloogid leiavad optimaalse raviviisi, mis sobib just teie varikoosi jaoks.

Otsustage: kas pikaajaline iseravi ilma mingi garantiita, et saavutate tulemuse, või üks spetsialisti külastus. Teisest variandist on arvatavasti rohkem kasu. Armastage end, naised. Ja ärge jätke end “laste pärast” hooletusse. Põdurast emast on lapsele vähe kasu, eks?

Call Now Button